Byl mi nevěrný. Mám se s ním rozejít?

neveraA zase ta nevěra… Tolikrát skloňované, nenáviděné téma… Nevěra v partnerském vztahu může ničit nejen ženy, ale stejně tak muže. A v dnešní době se v podstatě ani nedá určit, jestli muži stále drží první příčky v oblasti nevěry, anebo už jsou i zde síly vyrovnané. Těžko říct. Ovšem má se za to, že muži svým partnerkám zahýbají přinejmenším jaksi jednodušeji. Nepotřebují na to ani city, ani flirt, ani její telefonní číslo. Zajímá je primárně pouze ten akt. Často se také hájí tím, že sex nesouvisí s láskou, a že toto byl jen sex, ale milují Vás.

To byl jen sex! Já miluju tebe!

Hm. Chytrá odpověď. Na to se vlastně nedá nic namítnout. Ale přesto prostě nemůžete nevěru odpustit? Vnímáte to jako zradu a jako konec všeho? Důvěry, lásky, intimity. A proto se chcete okamžitě rozejít. Prostě už mu nemůžete věřit. Rozchod je v podstatě velmi radikální krok, a Vy cítíte, že byste jej měla podniknout.

Je monogamie přirozená?

Přesto, že teď nemáte sílu cokoli řešit, víte, že s nevěrou partnera žít prostě nemůžete.  Navíc jste si vědoma, že budete muset řešit bydlení, to, jak to řeknete známým a přátelům (taková potupa),  že budete muset přepracovat své plány do budoucna – tedy nyní už bez něj. A při tom všem se musíte tvářit jako silná a sebevědomá žena. Trochu hodně nároků na Vaši zlomenou dušičku… Existuje zde také varianta, že mu nevěru odpustíte. Že si to v sobě rozpovídáte, uvědomíte si „pro a proti“, které Vám tento vztah nabízí, a pak stále můžete rozchod přehodnotit.  Vše záleží jen na Vás.

I s takovými tématy se na nás obracíte…
* Linda díky!pokecať pomohlo aspoň trošku, ale bolí to strašneReagovat

* anonyme Partner mě podváděl přes půl roku.Kdyz jsem to zjistila, ukončil to.No nevím jestli kvůli tomu že chtěl zůstat sennou a s dítětem nebo kvůli tomu,že jsem byla těhotná. Celé těhotenství bylo bez sexu. Prostě nic. Porodila jsem v červnu a v září jsem zjistila,že když to předtím ukončil,okamžitě si nabrnkl novou. Sešla jsem se s ní. Zjistila jsem,že že mne udělal úplně jiného člověka. Asi aby no neodmítala. Hádky, přísahy, atd... Už jsme zase přes čtvrt roku neměli sex. Bohužel už mě nenapadá nic jiného, než že je tu zase někdo třetí. Ukončit či ne?! Už si nevím rady. Může se takovýhle člověk změnit?!Reagovat